Antykoncepcja hormonalna - kiedy zaczyna działać?

W piątek powinnam zacząć brać pigułki antykoncepcyjne. Mój chłopak wyjechał za granice, ale teraz okazało się, że wraca. Co mam zrobić? Mogłabym zacząć teraz (wtorek)? Bo powinnam pierwszą tabletkę wziąć w piątek... Proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze zrozumiałam, chciałaby Pani rozpocząć przyjmowanie preparatu antykoncepcyjnego po 11-dniowej przerwie. W takim przypadku zalecane jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez pierwsze 7 dni zażywania preparatu.