Antykoncepcja od 13. dni a obawy o ciążę

Witam. Mam 17 lat i dopiero biorę swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne (od 22.01.2010) i dziś jest 3.02.2010, czyli biore je 13 dni. I dnia 31.01 zapomniałam wziąść tabletki i wziełam ją z 5 godzinnym opóźnieniem, a następnego dnia współżyłam z chłopakiem ''DO KOŃCA" (bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia)! I po współżyciu, z pochwy, miałam objawy, tak jakby tę spermę, którą wprowadził we mnie chłopak, one ze mnie wypływała. I także od tamtego momentu podczas oddawania moczu mam ból w podbrzuszu i wrażenie jakby coś z tamtąd miało "wyjść". Towrzyszą mi bóle brzucha, dużo jem, i mam wrażenie, że mój brzuch mi napuchł. Bardzo się boje, że jestem w ciąży, może mam niesłuszne obawy, ale kto pyta, nie błądzi, więc wolę zapytać.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjęcie tabletki z 5 godzinnym opóźnieniem nie jest powodem do niepokoju. Dopiero przerwa powyżej 12 godzin wymaga podjęcia ewentualnych dodatkowych działań (ale też nie w przypadku tabletek z 2 tygodnia - wtedy trzeba po prostu zarzyć zapomnianą tabletkę). Ciąża nie daje objawów tak szybko po zapłodnieniu (chyba, że mogła Pani zajść w ciążę przed rozpoczęciem stosowania antykoncpecji hormonalnej, ale to powinien wykluczyć lekarz przed przepisaniem tabletek).
Brzuch napuchł pewnie dlatego, że chce się Pani jeść. Proszę jeść mniej albo więcej się ruszać, a brzuch powinien się zmniejszyć ;) Ból przy oddawaniu moczu może świadczyć o infekcji - polecam wizytę u lekarza.