Badanie ciśnienia krwi na poziomie 150/97/92

Kobieta lat 48 wzrost 164 cm waga 58 kg. Obecnie ma średnie wskazania w ciągu dnia ciśnienia na poziomie 150/97/92. Cz te wskazania można uznać za dobre. Trzy dni temu wskazania były znacznie wyższe i była potrzebna pomoc. Szpital obniżył ciśnienie do poziomu 115/75. Obecnie mam wskazania jak wyżej. Biorę pastylki 1 raz dziennie od lekarza.

To nie są dobre wyniki. Proszę pamiętać o wypijaniu min. 2 litrów płynów na dobę. Ciśnienie mierzyć 2x/dobę, rano i wieczór, przed jedzeniem, przed tabletkami. Uzyskanie docelowego ciśnienia (max 135/85) i tętna (60-70/min.) wymaga czasu i być może dodania dalszych leków (najczęściej leczymy 2 lub 3 składnikami). Leczenia się nie przerywa, można zmniejszać dawki w razie potrzeby. Proszę skontrolować TSH (tarczyca), podaje Pani wysokie tętno (92/min.).