Biegunka a wyniki morfologii i TSH

Witam Ostatnio pisalam o uciążliwych biegunkach W rezultacie zrobiłam badania: Morfologia TSH FT4 ALAT ASPAT Amylaza W morfologii wszystko wyszło pięknie po za neutrocytami Norma jest od 2 ja mam 1.63 czyli poniżej normy Podwyższone TSH mam 5.22 a norma jest do 4.30 Oraz podwyższone ALAT Norma jest 33 a ja mam 54 Czy sa jakies nieprawidłowości co do wątroby? Mam tarczycę od wielu lat i do porodu, który miał miejsce 3 miesiące temu bralam leki - letrox lecz od miesiąca odstawilam leki przez złe samopoczucie. Przed końcem połogu dostawałam strasznych biegunek po każdym ciężkim, smazonym czy pikantnym posiłku. Bolal mnie brzuch i nie raz w niedługim czasie po jedzeniu musialam pójść do toalety nawet dwa razy. Po zjedzeniu lekkiego posilku np. Gotowanej piersi kurczaka z ryżem i warzywami na parze, bylo wszystko dobrze. Dlatego z tym problemem udalam się do lekarza, który zalecił zrobienie tych badan oraz USG jamy brzusznej. Termin mam dość odległy i czy po tych wynikach są Państwo określić czy jest się czym niepokoić oraz jak można by zacząć jakieś leczenie? Serdecznie Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Na tą chwilę niepokojące jest odstawienie przez panią hormonów tarczycy, które już spowodowały odbicie w badaniach (TSH wskazuje na stan niedoczynności tarczycy). Biegunki mogą wynikać z zaburzenia trawienia, lecz na podstawie ww. badań nie można w jednoznaczny sposób określić przyczyny. Sugeruję stanowczo wrócić do suplementacji hormonów tarczycy oraz pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego, który dokończy diagnostykę.