Ból pod żebrami a wzdęcia brzucha

Witam mam 31 lat od ok. mieciaca czuje w pod zebrami (na granic zeber) jak by mi cos tam rozpierało przeszkadzło i podobnie na dole koło miednicy z lewej strony. Lekarz twierdzi ze zjadłem coś wdeciowego ,fakt nie służą mi takie potrawy.Wszystko po lewej stronie i czasami z tyłu pleców też polewej delikatne jakby kłucia. bólu jakotakiego nie czuję ale dyskomfort straszny.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy potencjalnie mogą mieć wiele przyczyn, w tym może być to wynik nieprawidłowej diety, schorzeń przewodu pokarmowego ale teoretycznie także chorób układu moczowego. Przede wszystkim powinien Pan zatem zadbać o prawidłową, zdrową dietę. Jeśli takie postępowanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów konieczne będzie przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki, w tym USG, badania laboratoryjne a być może także konsultacja gastroenterologiczna.