Ból podbrzusza podczas USG dopochwowego

Miałam dzisiaj (30 stycznia) robione usg dopochwowe. Przy badaniu strasznie zaczął boleć mnie podbrzusze, chociaż najpierw chyba lewy jajnik, nie jestem pewna do końca czego to był ból, od czego może on być? i czekałam tylko aż lekarz skończy, ból może nie był straszny bardzo, ale jednak był. Dodam, że jestem dzień, dwa dni przed okresem. Wiek: 19 lat prawie.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badanie USG dopochwowe może powodować dyskomfort i najprawdopodobniej nie jest to powód do niepokoju. Jeśli ból będzie się utrzymywać to proszę zgłosić się do lekarza.