Ból w klatce piersiowej, retrospekcja przykrych zdarzeń, bezsenność i chęć płaczu po odstawieniu leków psychotropowych

2 lata brałem leki psychotropowe z powodu problemów osob. Po 2 tygodniach wszystko wróciło. Ból w klatce piersiowej (silny lęk), ciągła retrospekcja przykrych zdarzeń przez które brałem leki, bezsenność, chęć płaczu. Może mieć to związek z papierosami. Rzuciłem w tym samym czasie papierosy co leki (z leków zszedłem stopniowo z pomocą lekarza). I od tego momentu brałem tabex. 2 tygodnie było ok z moim stanem. Po odstawieniu tabex już następna noc była okropna. Objaw odstawienia używek czy nawrót?

Ponieważ opisane przez Pana objawy i przykre stany emocjonalne miały miejsce wcześniej niż rzucenie palenia prawdopodobnie to nie zerwanie z nałogiem jest ich przyczyną. Nie pisze Pan jakie leki Pan przyjmował, niewątpliwie jednak choć pomogły w zmniejszeniu lub czasowym usunięciu objawów - nie usunęły przyczyny problemów. Myślę, że w tej sytuacji pomocna może okazać się psychoterapia podczas której miałby Pan szansę głębiej przepracować swoje trudności i uniknąć nawrotów bądź znacznie zmniejszyć ich nasilenie bez konieczności wspomagania się lekami.