Ból żołądka a zapalenie przełyku i kamień w pęcherzyku żółciowym

dzień dobry. od dłuższego czasu boli mnie żołądek,miałam zrobione usg jamy brzusznej,gdzie stwierdzono kamień 300mm w woreczku żółciowym.Nie ma dnia abym nie odczuwała ból żołądka,który promieniuje na lewą i prawa strone, dziś miałam robioną gastroskopię i stwierdzono - przełyk - nad wpustem widoczna jest nadżerka dł. 4mm.Wniosek - zapalenie przełyku t.A wg Los Angeles. Bóle promieniujące żołątka miewam codziennie.ńie wiem czy to od woreczka czy od tej nadżerki.

Witam! Opisane dolegliwości najprawdopodobniej związane są z zapaleniem przełyku. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednią terapię.

Takie bóle raczej związane są z kamicą pęcherzyka żółciowego, a nie nadżerką w przełyku, która jest bardzo niewielka, w początkowym stadium, w łagodnej postaci i raczej nie powinna powodować jakiś większych dolegliwości. Oczywiście najpierw trzeba włączyć w takim przypadku leczenie nadżerki przełyku i po jej przeleczeniu (po około 6-8 tygodniach) i kontrolnej gastroskopii należy usunąć pęcherzyk żółciowy.