Bóle żołądka pomimo leczenia zapalenia żołądka

Witam, mam 21 lat, pół roku temu zaczęły się nocne bóle żołądka. 3 miesiące temu po badaniu endoskopowym zdiag. Zapalenie żołądka .Test na helicobacter ujemny.) Przez 3 miesiące zażywałem Polprazol (początkowo 2 razy dziennie 20 mg). Po dwóch miesiącach 20 mg/dzień. Bóle w nocy nadal się pojawiają. Dodatkowo podczasUSG 4 miesiące temu wykryto polip 5x3 mm na woreczku żółciowym w okolicy szyi na ściance górnej. W dniu dzisiejszym powtórzyłem USG. Polip powiększył się do 6x8 mm. Co zrobić? Pozdr

W takim wypadku należałoby skoro to polip w pęcherzyku żółciowym, nie większy niż 1 cm, nadal go obserwować (za około pół roku kontrolne USG jamy brzusznej). Bóle nocne mogą mieć całkiem inne podłoże niż związane z przewodem pokarmowym na przykład związane z patologią w zakresie kręgosłupa. Trzeba w tej sprawie ponownie udać się na kontrolę do lekarza prowadzącego, który zaleci dalszy sposób postępowania.