Bolesność kończyny górnej podczas poruszania

Witam, od 3 miesięcy odczuwam silny ból lewej kończyny górnej (szczególnie ramię i bark). Ból nasila się w momencie zmiany pozycji ręki. Wynik RTG ręki jest prawidłowy, natomiast kręgosłupa szyjnego wynik ma następujące brzmienie: Miernie zwężona tarcza m-kręgowa C4-C5. Odwrócona lordoza szyjna. Ogólne badanie moczu, morfologia, CRP i OB prawidłowe. Mój tryb pracy jest siedzący 8 godzin. Chciałabym wiedzieć jak poważny to jest problem jak wygląda leczenie. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, opisywane problemy mogą być wynikiem zmian patologicznych zachodzących w kręgosłupie szyjnym. Leczenie polega na stosowaniu profilaktyki w postaci wprowadzenia odpowiednich ćwiczeń poleconych przez fizjoterapeutę, a także np przy pracy siedzącej odpowiednie i wygodne podparcie dla kręgosłupa szyjnego. Pozdrawiam