Brak miesiączki i uczucie napompowania po odstawieniu tabletek

Witam, ponieważ nie mogę się skontaktować z lekarzem proszę Panią o opinię.Na początku sierpnia zdecydowałam,że odstawiam tabletki anty Sylvie 30.Pod koniec miesiąca sierpnia miałam krwawienie z odstawienia,kolejne we wrześniu,kolejne w październiku i niestety od 19 października okresu brak. Brzuch mnie boli, czuję się potwornie "napompowana". Wiem, że organizm potrzebuje czasu na powrót do normy.Czy konieczna jest już wizyta u specjalisty? Czy mam jeszcze czekać? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście najbardziej prawdopodobna jest przyczyna wynikająca z wahań hormonalnych, nie mniej jednak warto zgłosić się do swojego lekarza by wykonac podstawowe badanie oraz USG.