Ciągłe zmęczenie, zimny dłonie i stopy oraz kłopoty z cerą a USG tarczycy

Witam, mam prośbę dotyczącą interpretacji badań, czy warto wykonać w tym przypadku usg tarczycy? Kobieta 22lata, TSH 1,1900 uIU/ml norma 0,2800-4,3000, FT3 2,85 pg/ml norma 2,00-4,40 FT4 1,17 ng/dl norma 0,93- 1,79 Towarzyszy mi uczucie zmeczenia, wiecznie zimne stopy i dlonie, klopoty z cera. Do tego niski poziom zelaza 23,0 ug/dl norma 50,0-170 i obniżona hemoglobina 11,3 g/dl norma 12,0-16,0. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ciągłe zmęczenie, zimne dłonie i stopy mogą być objawami anemizacji organizmu. Wskazana suplementacja żelaza.
Wyniki hormonów tarczycy są prawidłowe. Jeśli gruczoł tarczowy w badaniu palpacyjnym nie jest powiększony i ma zachowaną ruchomość, obecnie nie ma wskazań do wykonania badania USG tarczycy.