Ciąża a krążek antykoncepcyjny

Witam, mam 18 lat i od kilku dni używam n***. Ze swoim chłopakiem kochałam się ostatnio jakiś miesiąc temu, z prezerwatywą, wcześniej też wszystko było w porządku, tak mi się przynajmniej wydaje. Mam nieregularny okres więc ginekolog powiedziała, że jak nie dostane okresu w ciągu kilku dni to mam go sobie wywołać za pomocą luteiny. Dostałam okres tydzień po ostatniej tabletce. W pierwszy dzień okresu włożyłam n*** do pochwy i okres trwał 5 dni i byl mało obfity. Teraz po tygodniu używania n*** czasem odczuwam mdłości i cały czas bolą mnie piersi. Na ulotce n*** pisze że są to częste skutki uboczne stosowania, jednak troszkę się martwie. Czy myśli Pani że powinnam się przejmować tym, że mogę być w ciąży? Bardzo proszę o odpowiedz, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia sugerowałabym wykonać test ciążowy, który jako jedyny może rozwiać Pani wątpliwości.

Mdłości są częstym działaniem niepożądanym wszystkich leków. Ból piersi może być spowodowany
przyjmowanymi hormonami. Jeżeli dolegliwości nie są zbyt uciążliwe proponowałabym poczekać jeszcze kilka/ kilkanaście dni. Być może organizm przyzwyczai się do dodatkowej dawki hormonów. Jeżeli nie, może Pani powtórnie udać się do swojej ginekolog w celu zmiany środka antykoncepcyjnego.
Pozdrawiam.