Co dalej po urazie głowy?

10 dni temu doznałam urazu głowy (okolice kości policzkowej). Miałam wykonane TK i RTG po urazie. Nie było krwawienia i złamania. Bóle się utrzymują. W oku czasem odczuwam napieranie, dodatkowo kilka razy dziennie tracę na 2-3 s "ostrość" w tym oku. Dziś doszły szumy w uchu. Uraz jak i dolegliwości z uchem i okiem są po prawej stronie. Czy mimo prawidłowego TK coś może być nie tak? Może przejdzie samo?

Czy straciła Pani przytomność podczas urazu? Ból głowy jest jednym z najczęstszych objawów pojawiających się po urazach głowy i mózgu. Mogą mu towarzyszyć nudności, zawroty głowy, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, obniżenie nastroju i problemy z zasypianiem. Ból głowy po urazie najczęściej pojawia się natychmiast lub kilka dni po urazie, a jego obraz odpowiada charakterowi napięciowego bólu głowy (jest najczęściej obustronny, tępy, uciskający). Ostry pourazowy ból głowy utrzymuje się nie dłużej niż do 3 miesięcy po urazie. Niestety, w niektórych przypadkach dolegliwości mogą występować dłużej - jeśli są przez ponad 3 miesiące po urazie głowy jest to przewlekły pourazowy ból głowy. Nie zaleca się nadużywania leków przeciwbólowych, gdyż moga powodowac ból głowy z odbicia i inne objawy uboczne. W leczeniu stosuje się leki przeciwdepresyjne lub przeciwpadaczkowe. Dodatkowo wskazana psychoterapia, trening relaksacyjny, biofeedback. Jeśli objawy bądą się dłużej utrzymywać wskazana konsultacja neurologiczna, dalsze badania, np MR głowy i leczenie. Pozdrawiam