Co jest powodem bólu głowy i senności u osoby z nadciśnieniem?

Dzień dobry ! Pisze z pytaniem iż od jakiegoś czasu boryka się z bólem głowy, sennoscia oraz ciągłym zmęczeniem jak i stanem podgoraczkowy (od 37 do 37.2) robiłam wszystkie możliwe badania morfologia krwi z rozmazem wynik bardzo dobrze usg brzucha też dobre RTG klatki piersiowej też dobre. Dodam że mecze się na zaburzenia nerwicowo depresyjne oraz nadciśnienie tętnicze 1 stopna i asystolie przedsiakowa. Co może być powodem tech schorzen?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wynika, że opisane przez Panią symptomy są pochodzenia napięciowo-nerwicowego.

Tak nie musi być!
Z mojej strony zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii, która byłaby pomocną
w poradzeniu sobie z objawami utrudniającymi Pani codzienne funkcjonowanie.

Z serdecznymi pozdrowieniami dla Pani,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Czy była Pani ukąszona przez kleszcza? Jeśli tak, należy wykonać badania w kierunku boreliozy. Wskazana konsultacja neurologiczna, jeśli wykluczymy neurologiczne przyczyny objawów, infekcję, inne schorzenia - wówczas można tłumaczyć dolegliwości nerwicą i po konsultacji rozpocząć leczenie farmakologiczne lub psychoterapię.