Co mogę zjeść w knajpach, aby zwiększyć wagę?

Mam lat 24 i waga 60 kg i wzrost 179 i chciałem dodatkowo więcej ważyć 15kg to razem 75kg i sam się utrzymuje ,bo rodzice nie robią obiadu ani kolacji nic a nic juz 8 lat juz tak jest i chciałem się spytac co w mieście mogę kupic np co kebaby czy chamburgery lub inne proszę o łatwy wybur co mogę zjeść w knajpach aby powiększyć wagę proszę o pomoc bo nie chce być chudzielcem "!!!

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam. Osoby mające problem z niedowagą i szybkim metabolizmem najczęściej korzystają z "dobrodziejstw genetycznych" i objadają się niezdrowym jedzeniem typu fast-food. Jedzenie hamburgerów czy kebabów to najszybszy sposób nie do przytycia ale do np. miażdżycy w późniejszym wieku. Wspomniał Pan o samodzielnym żywieniu i niegotujących rodzicach, ale z racji wieku sam Pan powinien umieć się już nakarmić. Jeśli nie ma Pan czasu na gotowanie, proszę poszukać knajp ze zdrowa żywnością lub ewentualnie zamówić obiady do domu. Jest teraz bardzo dużo firm cateringowych zajmujących się dowożeniem posiłków do domu, zwłaszcza w Warszawie. Co do diety powinna ona być racjonalna i zbilansowana. Bogata w węglowodany złożone: pełnoziarniste, ciemne pieczywo, ryż i kaszę oraz w białko pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego i zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe np.oliwa z oliwek,olej lniany,orzechy:migdały,pistacje itp. Kluczem jest spożywanie odpowiedniego do wieku zapotrzebowania energetycznego. W tym celu ustala się tygodniowe żywienie z dietetykiem i układa odpowiedni plan dietetyczny. Od siebie mogę dodać, że orzechy są dobrą zdrowa przekąską o bardzo dużej ilości kalorii. Zjedzone w dużej ilości na pewno spowodują przyrost tkanki tłuszczowej. Pozdrawiam :)

Witam,

bardzo ciężko jest stwierdzić co może Pan spożywać w punktach gastronomicznych, ze względu na, że nie jesteśmy w stanie określić składu danych posiłków. Zwiększenie masy ciała, powiązane jest z przyjęciem pełnowartościowych odpowiednio zbilansowanych posiłków. Warto spróbować przygotować proste wartościowe potrawy w domu. Zapraszam do polubienia bloga, http://fit-amina.blogspot.com/ którego prowadzę, znajdują się na nim proste przepisy oraz porady, które będzie mógł Pan wykorzystać. Gdy wybiera się Pan na posiłek poza domem, należy starać się o to, aby były to potrawy jak najmniej przetworzone, czyli należy omijać bary typu Fast food. Warto zakupić sałatkę, sok ze świeżych owoców, pożywną zupę lub danie obiadowe, w którego skład będzie wchodziło chude mięso np. pierś z kurczaka, surówka, a zamiast frytek, czy ziemniaków można wybrać pełnoziarnisty makaron, ryż lub kaszę.

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec

Witam. Niestety jedzenie typu fast-food czyli wszelkie kebaby, hamburgery, zapiekanki, frytki, pizza, hot-dogi itp. to bardzo niezdrowa żywność. Powodują one szybki przyrost tkanki tłuszczowej oraz przyczyniają się do rozwoju wielu chorób (m.in. cukrzyca, miażdżyca, otyłość, nadciśnienie, zaparcia). Aby zdrowo przytyć i nie nabawić się tych schorzeń, należy jeść takie produkty jak:
- produkty zbożowe pełnoziarniste (pieczywo, makarony, płatki), kasze, ryż
- warzywa (kilka porcji dziennie), owoce świeże i suszone, świeże soki, od czasu do czasu odrobina miodu lub dżemu
- mięso, drób, jaja, ryby
- oleje roślinne, orzechy, pestki, masło.
Trzeba jednak dbać o to, żeby składniki te były w odpowiednich proporcjach np. nie wolno objadać się cały dzień tylko mięsem. Jeśli ma Pan trudności z doborem produktów i zaplanowaniem posiłków, zapraszam do skorzystania z jadłospisu online: www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam.