Co mogę znaczyć moje problemy z zasypianiem?

Dobry wieczór. Zacznę od początku. Ponad rok temu zaczęły się u mnie duszności, na początku myślałam, że to duszności bo palę papierosy itp. Duszności zaczęły się nasilać, tak bardzo, że bałam się zasnąć, że już się nie obudzę i tyle byłoby mnie. Pewnego popołudnia poprosiłam swojego chłopaka by zadzwonił na pogotowie, bo miałam silne duszności, przez które płakałam bo nie wiedziałam co mi dolega. Panowie przyjechali nie stwierdzili żadnego problemu z sercem, tylko lekkie podwyższone ciśnienie, Ale powiedzieli że to przez to, że się zestresowalam że przyjechali do mnie. To wszystko, kazali tylko bym poszła do pulmonolga, poszłam i lekarz nie stwierdził żadnej duszności u mnie, powiedział że to wszystko dzieje się w mojej głowie. Po tym wszystkim miałam chwilę przerwy. Teraz od ponad 7 miesięcy mam duszności codziennie, przeszkadzają mi w codziennym życiu, w normalnym funkcjonowaniu. 8 miesięcy temu rzuciłam palenie, więc stwierdziłam sobie, że to może przez to mam duszności. Poszłam do lekarza zrobić badania tj. RTG klatki piersiowej, sylwetka serca, usg jamy brzusznej, badanie wątroby, nerek, badanie tarczycy, morfologia i mocz. Wszystko wyszło mi w normie, bez żadnych zmian ogniskowych. A duszności dalej są. Od jakiegoś tygodnia mam dziwne myśli, boję się zasypiać, jak uda mi się zasnąć to budzę się z atakiem paniki, serce wali jak szalone i mam wrażenie, że zaraz umrę. Proszę was bardzo o pomoc. Chcę normalnie funkcjonować..

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,

że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne,.

Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu,

przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.

Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie i życie,

wskazują na zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać

dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem

i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska

Pani równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl