Co może oznaczać taki ból kolana w nocy?

Od miesiąca boli mnie kolano w nocy.Czasami zdarza się że oba.Bół trwa niedługo bo jakieś 30 sekund i jest po zewn stronie kolana.Wybudza mnie zwykle ok 5 rano.OB mam ok.Badanie na RZS wykluczyło to schorzenie. Nie trenuję nic a jedynie czasem chodzę na basen.Co to może być?
KOBIETA, 43 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból kolana może mieć wiele różnych przyczyn, więc ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub ortopedą, który może przeprowadzić dokładne badania i postawić dokładną diagnozę.

Problemów oprócz RZS może być wiele, w tym chondromalacja rzepki, zwyrodnienie stawów, uraz lub nadwyrężenie, a także kłopoty z krążeniem.

Warto wykonać RTG i USG kolana, a także, jeżeli nie przyniesie to rezultatów, badanie USG Doppler. Oprócz tego powinna Pani monitorować swój stan i obserwować, czy nie pojawia się silny ból, obrzęk lub zaczerwienienie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/chondropatia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.