Co może sugerować ten ostry ból w dole brzucha?

Witam. Cierpię na ostry ból brzucha poniżej pępka, w każdym miejscu (oprócz pachwin), boli przy dotyku i najmniejszym ruchu. Boli w każdym miejscu. Już mam drugi raz taką sytuację w 3 dzień okresu, który w ten dzień zanika. Pierwszą taką sytuację miałam w lutym, byłam u ginekologa, który wykonał mi USG i stwierdził, że wszystko jest w porządku i nie jest w stanie mi powiedzieć skąd ten ból. W marcu miesiączkę przechodziłam normalnie. Teraz w kwietniu znów dostałam stanu podgorączkowego i ostry ból brzucha w 3 dzień okresu. Okres zanikł, zawsze trwa u mnie 5-6 dni. Już nie wiem co myśleć. Proszę o wskazówki.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią dolegliwości bólowe mogą świadczyć o wielu dolegliwościach. Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że występujący ból pochodzi z jajników i jest oznaką zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Ta dolegliwość, zwana w skrócie PMS, pojawia się około 5 dni przed planowaną miesiączką, może trwać nawet do 4 dnia okresu i powoduje objawy takie jak: mocne kłucie jajników, bóle głowy i brzucha, częste wahania nastrojów, a także biegunki lub zaparcia.

Taki stan, zdiagnozowany jako bóle jajników może również występować przy innych, poważniejszych schorzeniach, należą do nich: obecność torbieli oraz stany zapalne jajników i jajowodów, a nawet zmiany nowotworowe.

Jeżeli dalej nie jest Pani pewna stanu swojego zdrowia, zalecamy bycie pod stałą obserwacją ginekologa.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje Pani problem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.