Co może znaczyć ten problem z widzeniem i ból głowy?

Witam. Od kilku tygodni doskwierają mi dziwne objawy - sama nie wiem już do jakiego specjalisty powinnam najpierw się udać. Zaczęło się od zawrotów głowy, uczucia odurzenia, nagłego osłabienia wzroku w jednym oku (nieostre widzenie z bliska), ból oka (jakby gałki ocznej od wewnętrznego kącika oka, czasem zewnętrznego i uczucia ciała obcego w oku) - rano mam poczucie, że powieka jest lekko opuchnięta (ale bardziej to czuję niż widzę). Do tego dochodzi niekiedy ból jakby zatoki przy nosie, policzka, czasem karku i szyi. Najbardziej martwi mnie nieostre widzenie, ból głowy podczas pracy na komputerze, patrzeniu w telefon i rozmazany obraz gdy zakrywam zdrowe oko i patrzę "chorym". Najczęściej w ciągu dnia, wieczorem mam poczucie, że trochę to się wycisza. Badanie u okulisty nie wykazało żadnych zmian, rezonans głowy wykazał niewielką torbiel w zatoce szczękowej i obniżenie sygnału z gałek bladych (cokolwiek to oznacza). Mam poczucie otępienia, a przez to nagłe, niewyjaśnione osłabienie wzroku poczucie niepewności w codziennym funkcjonowaniu. Zupełnie nie wiem gdzie szukać przyczyn powyższego i jak i u kogo to leczyć. Morfologia krwi nic nie wykazała. Jedynie stan zapalny w oskrzelach. Nie wiem czy to może rzutować na inne części ciała. Będę wdzięczna za pokierowanie. Diagnozuję się, ale mam poczucie, że jeden specjalista odsyła mnie do drugiego, a drugi do pierwszego.

Czy ma Pani zaburzenia krążenia, nadciśnienie; otyłość, cukrzycę ???

Niespecyficzne zaburzenia widzenia, a OKULISTYCZNIE W NORMIE ? Ciśnienie śródgałkowe? Jaka ostroŚć wzroku i pole widzenia ???

Ważne OBJAWY I PACJENT! Konieczna pełna konsultacja Ocena stanu fizycznego, emocjonalnego, wyników badań ; dieta tryb życia, problemy, stresy, praca, dom.... Okres pandemii, izolacja, lęki, sprzyjają zaburzeniom nastroju, depresji, bez senności.... Brak ruchu, siedzenie - nasilają bóle głowy, karku, apatię ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog