Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ból stawów u osoby z wynikiem badania TSH 5,36 | CRP 7,8 | ANA2?

Od listopada 2017 bolą mnie stawy - dokładnie stawy kolanowe, biodrowe, prawy bark, staw skokowy, kciuki. Zrobiłam podstawowe badania krwi kończąc na ANA3. Jedynym odchyleniem było TSH 5,36 | CRP 7,8 | ANA2 - świecenie ziarniste miano 1:1000. ANA3 ujemne. Stawy nie są spuchnięte, po prostu bolą, od niedawna doszedł ból szyi :( Biore Olfen UNO 150, letrox 50, od miesiąca Plaquenil. Po miesiącu TSH zmniejszyło sie do 3,63 (nadal za dużo) schudłam 8 kg (dieta) . Czasami pobolewa mnie pod prawym łukiem żebrowym ale próby wątrobowe są ok. Nie wiem jakie badania wykonać dalej żeby znaleźć przyczynę bólu... Boreliozy nie podejrzewam nie miałam nigdy kleszcza. Wzwc - wykluczone.
KOBIETA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Z badań dodatkowych może Pani wykonać: badanie w kierunku boreliozy ponieważ nie zawsze pacjenci są w stanie zauważyć ugryzienie kleszcza oraz badanie USG jamy brzusznej. Może też Pani udać się na konsultację do reumatologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy