Co oznacza odwrócona lordoza kręgosłupa szyjnego?

Po poważnym upadku i uderzeniu w lewą stronę głowy oraz b.silnych i intensywnych bólach i zawrotach głowy zrobiłam MRI bez kontrastu (ponad tydzień od upadku) głowy i szyi, z glowa ok, ale z szyją gorzej (nosiłam miękki kołnierz, który zdaniem lekarza może pomóc lub zaszkodzić; odczuwam silne bole szyi do teraz (minął ponad miesiąc) Wynik MRI szyi bez kontrastu: odwrócona lordoza kręgosłupa szyjnego?Skręcenie kręgosłupa szyjnego. Mam udać się na kontrolną wizytę do neurologa. Czy przed powinnam zrobić dodatkowe badania jak np. EEG czy USG tętnic szyjnych, itd.

Witam!
Kontrolne konsultacje bardzo się przydadzą. Odwrócona lordoza to kyfoza i to powinien ocenić specjalista ortopeda i rehabilitant. Badań typu EEG nie ma sensu awansem robić, konsultujący neurolog wyśle Panią na te badania, które mu będą potrzebne.
Powodzenia
W. Łuczkowski.