Co oznacza silny ból brzucha i splątanie?

Dzień dobry, kilka dni temu podczas imprezy po kolacji w restauracji doznałam bardzo silnych dolegliwości. Wydaje mi się, że było to mniej więcej po godzinie od spożycia posiłku (curry z owocami morza): uderzenia gorąca, uczucie swędzenia twarzy i szyi. Zaczęłam mdleć, obecny na miejscu sanitariusz stwierdził splątanie, ciśnienie 70/30 (jednak chwilę potem się podniosło). Szybko pojawił się bardzo silny ból w podbrzuszu w wyniku, którego musiano przewieźć mnie na SOR. Po podaniu dożylnie środków (Nospa, Peralgina, Ketonal,Metoklopramid, Poplprazol) i kroplówkach po kilku godzinach stanęłam na nogi. Do domu zalecono mi Smectę (3dni), Nifuroksazyd (3dni), Poplrazol (miesiąc). Od momentu, kiedy wyszłam z SOR objawy ustąpiły - nie mam żadnych objawów zatrucia. Mam pytanie o to, czy mogła to być reakcja alergiczna? Zastanawiam się, czy powinnam skonsultować to wydarzenie z jakimś specjalistą, czy potraktować to jako zwykłe, pechowe wydarzenie. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Owoce morza to bardzo silne alergeny. Po takim wypadku powinna Pani przebadać się w kierunku alergii na te pokarmy. Warto zgłosić się do alergologa w tym celu. Również mogła to być reakcje pseudoanafilaktyczna - spowodowana nietolerancją dużej ilości histaminy w posiłku.