Co oznacza taki ból w wieku 19-lat?

Witam, mam 19 lat. Od kiedy pamiętam mam dziwne bóle w rękach lub nogach. Ból jest promieniujący, czasem boli mnie tylko nadgarstek, a czasem ból rozchodzi się od palcy aż do ramienia. W większości ból trwa kilka godzin ale zdarza się, może trwać całą noc. Zazwyczaj ból jest umiarkowany, tak że potrawie nie zwracać na niego uwagi ale zdaża się, że boli bardzo mocno. Byłam z tym już dawno u lekarza rodzinnego nawet kilka razy ale nigdy nic konkretnego się nie dowiedziałam, tylko tyle, że reumatyzm to raczej nie jest. Przez kilka lat miałam mocną anemię i lekarz mówił, że bóle mogą być przyczyną braku żelaza ale anemie wyleczyłam pół roku temu, a kości jak bolały tak dalej bolą. Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam też Hashimoto. Nie wiem do kogo mam się z tym udać i co to może być. Czytałam o różnych nowotworach ale po takim czasie już dawno były by jakieś inne sygnały. Siniaków albo obrzęków w miejscach bólu również nie mam.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

jeśli dany objaw chorobowy negatywnie wpływa na Pani funkcjonowanie, zdecydowanie warto poświęcić czas i o siebie zadbać poprzez faktyczne zdiagnozowanie źródła problemu. Bóle rąk i nóg, o których Pani napisała, nie są specyficznym objawem przypisanym do jednej choroby. Być może sytuacja ta wynika u Pani z problemów w kręgosłupie czy też ucisku danych nerwów, powyższe może zostać wykluczone lub potwierdzone przez badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa. Skierowanie z pewnością otrzyma Pani u neurologa.

Przede wszystkim jednak schorzeniami związanymi z układem ruchu zajmuje się zarówno ortopeda, jak i reumatolog. Ten ostatni zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem między innymi reumatoidalnego zapalenia stawów, więcej przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-reumatyzm. Warto zacząć badania u specjalisty jednej z tych trzech wymienionych dziedzin (reumatologa, neurologa, ortopedy), wtedy też po kolei będzie mogła Pani wykluczać potencjalne źródła bólu.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami, które zostały zadane w naszym serwisie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-silne-bole-dloni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-miesni-nog-i-rak,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-miesni-rak-i-nog-oraz-bol-kolan.

Proszę nie zniechęcać się w poszukiwaniu przyczyny Pani dolegliwości, życzymy powodzenia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.