Co oznacza to różowe plamienie podczas stosowania antykoncepcji?

Witam Przychodzę z zapytaniem 10 lutego zaczęłam brać swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne do 15 lutego miałam okres 16-17 pojawił mi się brązowo różowy śluz a od 18 lutego pojawił mi się różowy śluz Czym to jest spowodowane czy mam się martwic tabletki biore dopiero tydzień , czyn to jest spowodowane , jest to plamienie podejrzewam bo mało go jest i ma kolor różowy Proszę o szybka odpowiedz to są moje pierwsze tabletki czy to normalnie ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku rozpoczęcia stosowania antykoncepcji hormonalnej, w pierwszych miesiącach u wielu kobiet zauważane są krwawienia/plamienia w trakcie cyklu. Takie zjawisko jest całkiem normalne i zazwyczaj nie stanowi ono powodu do obaw, ponieważ występuje na skutek przystosowywania się organizmu do przyjmowania hormonów. Warto jednak wiedzieć, że powinna się Pani zgłosić do lekarza, gdyby krwawienie było przez cały miesiąc obfite, bo może to prowadzić do nadmiernej utraty krwi, a w efekcie do anemii.

W ciągu najbliższych miesięcy wszystko powinno się ustabilizować, a plamienia zapewne wkrótce znikną.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.