Co oznacza uczucie braku własnego ciała?

Witam. Od kilku miesięcy borykam się z objawami takimi jak: - brak poczucia własnego ciała - gdy gdzieś idę to nie wiem dokładnie co robię - czasami są takie ataki, że nogi robią się z waty i mam uczucie spadania, zapadania się w dół - zawroty głowy, czasami "dźwiga" na wymioty Pół roku temu wylądowałem w szpitalu własnie z tego powodu. Zrobiono mi komplet badań tj. tomografia głowy, usg doppler. Prywatnie zrobiłem usg tarczycy, tsh krwi, byłem u psychologa i nic nie pomogło.

Witam Pana Serdecznie,

Nie wiem, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień.

Opisane przez Pana objawy mogą również wskazywać na przewlekający się stres.
Proszę zwrócić uwagę, czy nie ma wiodącego czynnika stresogennego w Pana życiu.

Dodatkowo proszę skonsultować objawy z lekarzem pierwszego kontaktu, który zadecyduje, co dalej.

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry.
Rozumiem, że doświadcza Pan poczucia odcięcia od własnego ciała, jakby nie miał Pan nad nim kontroli, jakby Pana w nim nie było?
Skoro lekarze wykluczyli somatyczne przyczyny takiego stanu, proszę skontaktować się z psychoterapeutą, psycholog może nie wystarczyć.
Wiem, że w powszechnej świadomości te dwa zawody są często mylone. Nie każdy psycholog jest psychoterapeutą, nie każdy psychoterapeuta jest psychologiem. Aby być psychoterapeutą należy skończyć 3,5 - 4-letni cykl przygotowania do zawodu.
Umawiając się, może Pan spytać psychoterapeutę, czy skończył studium psychoterapii.

Pozdrawiam i gorąco namawiam do skorzystania z pomocy specjalisty.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska