Co oznacza wynik badania tarczycy mężczyzny?

Miałem usg tarczycy i w badaniu wyszło ze w prawym płacie echogenicznosc miąższu niejednorodne obniżona z licznymi wyodrębniającymi sie hiperechami podscieliska obecne nielicznehipoechogenne obszary bez widocznego unaczynienia - jak zwyrodnienie płytowe nie wydzielają sie ewidentnie zmiany ogniskowe zarys płata nieco pozaciągane unaczynienie obfite wzdłuż Mos obustronnie patologicznych węzłów chłonnych nie widać płat prawy w położeniu typowym wielkość 18-20-35 ,5,6 ml prosze o interpretacje

Taki opis może świadczyć o zwyrodnieniu calkowitym prawego płata tarczycy, być może na podłożu zapalnym. Warto byłoby celem pogłebienia diagnostyki wykonać badania laboratoryjne oceniające funkcję i obecność ewentualnego stanu zapalnego w zakresie tarczycy np.: TSH, fT4, anty-TPO, anty-TG. Najlepiej, aby dalszym leczeniem, postępowaniem i diagnostyką obecnego stanu zajął się bezpośrednio endokrynolog.