Co oznacza wzrost wagi u 27-latki?

Witam, jestem 27-letnią kobietą. Od zawsze miałam szczupłą budowę ciała, przy wzroście 160 ważyłam ok 47-48 kg, jednak od kilku lat ta waga wzrosła do 55 kg. Nie mogę zrzucić tej wagi pomimo stosowania diety i regularnych ćwiczeń. Dodatkowo odczuwam szereg problemów i objawów: - wypadanie włosów, które są suche i plączące się pomimo stosowania odżywek; - zawroty głowy; -otępienie, problemy z koncentracją; -apatia; -ciągłe zmęczenie; -zasypianie wręcz w każdym miejscu; -ciągłe rozdrażnienie, przeradzające się w szybkim tempie we wściekłość; -obfite miesiączki, które są nieregularne (raz cykl 28 dniowy, kolejny nawet do 50 dni i tak na zmianę) -trądzik i jednocześnie sucha skóra. Kilka miesięcy temu lekarz zlecił mi morfologię, która była w normie, krzywą glukozy - wynik na czczo 106, po dwóch godzinach 96 oraz TSH - 3,31. Bardzo proszę o pomoc i pokierowanie mnie jakie wyniki mogłabym zrobić i w jakim kierunku szukać przyczyny mojego pogarszającego się samopoczucia, z którymi będę mogła wybrać się do specjalisty - endokrynologa?

Nieprawidłowa jest glukoza na czczo, za wysoka. Powinna Pani bardziej przyjrzeć się diecie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.