Co oznaczają codzienne bóle po porodzie?

Witam. Mam 33 lata, 5m-cy temu urodziłam. Podczas porodu pękłam w 3cim stopniu. Straciłam litr krwi.Przepisano żelazo w tabl. Po 2 m-cach badanie powtórzono i znowu dostałam żelazo. Przez noszenie dziecka i karmienie piersią mam problem z kręgosł. szyjnym- ćwicze i chodzę na masaże .Mam guzki na tarczycy, tsh w normie. Codziennie boli mnie głowa z tylu lub skronie, szybko się męczę, zasapuje, usiska w szyi. Czy to może być ciągle niedobór żelaza? Dodam że miesiączka wróciła lecz nieobfita

Najważniejsza właściwa zróżnicowana dieta, białko : jajka i dobre czerwone mięso, witamina C i witaminy z grupy B, niezbędne do przyswajania żelaza
Ćwiczenia posturalne, wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe, w pozycji leżącej, w odciążeniu
Unikać dźwigania dziecka i wózka, Prosić o pomoc bliskich!!
Warto sprawdzić ogólny stan zdrowia, Przeciwciałą tarczycowe : ATG ATPO
Żelazo, Ferrytyna, wit B12,
Do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji i oceny przez Ginekologa i Internistę !
.
Pozdrawiam