Co oznaczają takie wyniki badań przy mięśniaku macicy?

Mam 30 lat, jeszcze nie rodziłam. Ostatnio wykryto u mnie mięśniaka macicy ok.4,5 cm. Ale niepokoją mnie też inne objawy, które ciężko zdiagnozować, lekarze rozkładają ręce. Podejrzewam u siebie Zespół plicystycznych jajników, albo początkowe problemy z tarczycą. Zawsze miałam nieregularne miesiączki, cykle po ok. 30, 36, 46 dni. Od 3 lat bez skutku walczę z uciążliwym trądzikiem w okolicy brody, wypadaniem włosów. Od kilku lat przy normalnej sylwetce i prawidłowej wadze mam bardzo dużo tkanki tłuszczowej na brzuchu( wyglądam jak w ciąży). Bolą mnie stawy kolanowe, leczenie u specjalisty bez wyraźnej poprawy. Cytologia cały czas: Zmiany zapalne w komórkach nablonkowych, bardzo liczne granulocyty obojętnochłonne.( Mam nadżerkę od kilku lat) Badania krwi w 10 dniu cyklu: TSH: 2,87 FT4 0,93 ng/dl Prolaktyna 15,82 ng/ml Insulina 7,4 Testosteron 0,35 ng/ml AMH 16,10 ng/ml Żelazo 79 Morfologia w normie poza: limfocyty 1,31 Badanie krwi rok wcześniej: Testosteron 0,36 Prolaktyna 13,93 Progesteron<0,20 FSH 6,5 Estradiol 29pg/ml TSH 2,17 Morfologia w normie poza: Monocyty 8,2 Neutrocyty 2,33 Limfocyty 1,22 Choresterol całkowity: 263

Dzień dobry, opis badań najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym, bądź lekarzem, który je zalecił. To on najlepiej zna dany przypadek i będzie w stanie od razu dobrać odpowiednie leczenie. Opis badania histopatologicznego, wymazu, czy badania krwi ma bardzo duże znaczenie w dalszym przebiegu leczenia, dlatego tak ważne jest prawidłowe zdefiniowanie wyników. Lekarz, który już zna przypadek weźmie pod uwagę wiele czynników, które sami możemy uważać za nieważne. Mam tutaj na myśli historie leczenia, historie chorób, historie chorób w rodzinie, życie codzienne – pracę i warunki w niej panujące, miejsce zamieszkania, czy posiadanie zwierząt domowych. Czas oczekiwania na opis może być różny w zależności od rodzaju badania. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu dni, rozpoczyna się w dniu kolejnym po dniu badania. Do tego czasu nie wlicza się sobót, niedziel i świąt. Czas oczekiwania na opis określa pracownia.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz