Co oznaczają wyniki wycinków pobranych podczas gastroskopii?

Otrzymałem właśnie wyniki badań histopatologicznych wycinków pobranych podczas badań i wyniki są następujące: 1. Oesophagis chronica erosiva (wycinki pobrane podczas gastroskopii) 2. Adenoma tubulare low grade (wycinki pobrane podczas kolonoskopii) Bardzo proszę o informację co to może oznaczać i czy w perspektywie muszę się liczyć z kolejnymi badaniami lub z koniecznością zastosowania jakiegoś leczenia. Wizytę u lekarza mam zaplanowaną dopiero za miesiąc, a chciałbym już wcześniej wiedzieć co to oznacza. Dziękuję z góry za szybką odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

1. Zapalenie nadżerkowe błony śluzowej przełyku - lekarz zaleci odpowiednie leczenie zależnie od Pana objawów i dolegliwości.
2. Gruczolak cewkowy z dysplazją małego stopnia - zmiana łagodna, nie ma powodu do niepokoju.