Co powoduje kaszel przy depresji?

Witam,moja mama ma 62 lata,leczy się na depresję,z tego powodu bierze na stałe leki.Pojawił się u mamy duży problem.Od września tego roku choruje,to znaczy antybiotyk za antybiotykiem,była u lekarza płucnego przepisał jej leki wziewne na stałe.Stwierdził ,że to astma,ale kaszel jak jest tak jest.Robiła rtg płuc i jest w porządku,to co powoduje ten kaszel?

Związek depresji z kaszlem jest raczej bezpodstawny. Chyba, że mama zażywa jakieś leki przeciwko depresji, których efekt uboczny jest właśnie taki (choć nigdy się z tym nie spotkałem). Kaszel też trudno przypisać objawom innych zaburzeń (np. nerwicowych), choć i tego bym nie wykluczył. Problem z oddychaniem może być w sytuacjach napadu paniki, ale kaszlowi powinny wtedy towarzyszyć inne objawy z tej grupy i uczucie lęku. Najbardziej skłaniam się ku fachowej diagnozie zdrowia fizycznego, bo ewidentnie coś tu nie gra. Jeśli kaszel jest od astmy, czy alergenów, to może konieczna jest dalsza konsultacja z lekarzem pulmonologiem i alergologiem w celu skorygowania leczenia (dobrania innych leków).