Co powoduje krwawienie między miesiączkami?

Witam. Od około 8 msc doświadczam krwawienia między miesiączkami. Przeważnie pojawia się w drugiej części cyklu - ok. 5 dni po dniach płodnych. Trwa 1-4 dni. Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, zrobiłam 2msc przerwy, podczas której krwawienie również wystąpiło. Bywają również cykle bez ww krwawienia. W prawej, dolnej części brzucha pojawia się i chowa (jakby w jelitach) twardy guzek. Być może przepuklina, ale jestem w trakcie oczekiwania na badania. Mam umówioną wizytę u ginekologa, ale do tego czasu chciałabym choć trochę się zorientować. Co mogą oznaczać te krwawienia? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

O wszystkim zadecyduje i wszystko wyjaśni ginekolog po bezpośrednim badaniu.