Co znaczą dziwne zawroty głowy z rozmazanym obrazem i zachwianiem równowagi?

Witam. Mam 63 lata i jestem 6-ty tydzień po operacji zastawki aortalnej serca i w domu dochodzę do siebie. Kilka razy miałem dziwne zawroty głowy z rozmazanym obrazem i zachwianiem równowagi. Pole widzenia wirowało i było bardzo nie ostre. Kołowało mi się w głowie, ale serce było spokojne w odczuciu. Trwało to około 5 min może więcej trudno mi powiedzieć. Siadam wtedy i czekam, aż mi to ustąpi i po kilku minutach jest ok. Czy może to być spowodowane operacją i narkozą, czy to jest nie związane z tym zabiegiem? Do jakiego lekarza z tym się udać i u kogo szukać wyjaśnienia. Mam wyznaczoną wizytę kontrolną po operacyjną na 07.05.18 u kardiologa i czy z nim o tym rozmawiać czy szukać u kogoś innego wyjaśnień? Proszę o jakieś informacje na ten temat? Z poważaniem Krzysztof T. Warszawa

Lek. Paweł Szadkowski

Opisane objawy w pierwszej kolejności wymagają oceny przez kardiologa i najprawdopodobniej są wynikiem zmniejszonej chwilowo perfuzji w ośrodkowym układzie nerwowym. Proszę koniecznie omówić z lekarzem swoje objawy podczas wizyty. Jeśli wykluczy on przyczynę kardiologiczną może pan skonsultować się z lekarzem neurologiem. Dobrze też jeśli sam kardiolog po zbadaniu ukierunkuje pana dalszą diagnostykę.