Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy wynik badania ultrasonograficznego jamy brzusznej?

Witam! Proszę o interpretację wyników badań. Wynik badania ultrasonograficznego jamy brzusznej. Trzustka niepowiększona,bez cech OZT i PZT.Wątroba normoechogeniczna,bez zmian ogniskowych niepowiększona. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów.Drogi żółciowe niepowiększone, bez złogów.Układ wrotny nieposzerzony, bez cech nadciśnienia wrotnego. Aorta brzuszna bez poszerzeń ogniskowych.Węzły chłonne przyaortalne niepowiększone.Nerki położone w miejscach typowych,bez złogów i cech zastoju. Przynerkowe odcinki moczowodów nieposzerzone. W rzucie nadnerzczy nie stwierdzono nieprawidłowych struktur. Śledzionao prawidłowej echostrukturze,niepowiększona.Bez obecności wolnego płynu w jamie otrzewniowej. Pęcherz moczowy gładkościenny bez złogów i tworów egzofitycznych. Moje pytanie czy trzustka jest w porządku.Badanie zrobiłam żeby stwierdzić czy mam stan przed cukrzycowy.
KOBIETA, 38 LAT 11 miesięcy temu

Badania krwi - glukoza

Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

SZanowna Pani - USG całości jamy brzusznej jest bez patologii. Ale absolutnie nie jest to badanie które odpowie na Pani wątpliwości - w przypadku cukrzycy jest to badanie bezwartościowe. Proponuję wykonać poziom cukru, najlepiej profil glikemii. Ale podstawa jest jednak wizyta u lekarza rodzinnego - decydują również objawy jakie Pani ew. obserwuje. Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg gastrolog, Kraków

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy