Co zrobić z krostami na ramionach, przedramionach i nadgarstkach?

Mam 12 lat, od dłuższego czasu (może i nawet kilka lat) mam krosty w okolicach podanych wyżej. Są one z tak zwanym "białym nadzieniem", które po wyciśnięciu wypływa. Gdy byłam z mamą u lekarza rodzinnego podczas choroby, spytała się o nie przy okazji. Powiedział, że wiosną znikną - chodzi tu o dużą ilość słońca. Niestety ja wstydzę się całych moich rąk, dlatego zakładam tylko bluzki z rękawami sięgającymi nieco ponad łokieć. Dzisiaj rozmawiałam o tym z mamą. Stwierdziła, że pojedziemy do dermatologa, a ja na wszelki wypadek zacznę łykać wapno, gdyż nie ma pewności, że to jakaś alergia. Nie mam pojęcia co robić, zbliża się sezon letni i krótkie rękawki. Do tego gram w siatkówkę i jestem w jeden z drużyn, a podczas meczy musimy mieć t-shirt'y z dość krótkimi rękawami - bardzo się tego wstydzę. Bardzo liczę na pomoc, czekam na odpowiedź.

Witam serdecznie!

Zmiany które Pan opisuje to najprawdopodobniej rogowacenie okołomieszkowe. Najczęściej pojawia się na skórze kończyn górnych, rzadziej również dolnych. Zmiany raczej nie są związane z alergią.
Jednak aby móc postawić rozpoznanie konieczne jest badanie pacjenta, dokładne zebranie wywiadu, obejrzenie zmian. Z tego powodu wizyta u dermatologa wydaje się dobrym pomysłem.
Rogowacenie częściej występuje u ludzi młodych jednak może być obecne w każdym wieku.
W wielu przypadkach rogowacenie okołomieszkowe zanika lub zmniejsza się właśnie podczas ekspozycji na słońce. Podstawą leczenia jest prawidłowa pielęgnacja, nawilżanie skóry, suplementacja witaminy E oraz A.
Można również stosować zabiegów kosmetycznych polegających na złuszczaniu skóry (peelingi), które korzystanie wpływają na eliminacje rogowacenia.

Pozdrawiam