Co zrobić z tym bólem po upojeniu alkoholowym?

Ból trzustki po upojeniu alkoholowym Ostatniej nocy na imprezie zdarzyło mi się wypić trochę więcej alkoholu, konkretnie pięć kieliszków wódki i trzy kielichy wina. Nie jestem jakimś nałogowym alkoholikiem, piję tylko wtedy kiedy są specjalne okazje jakoś kilka razy do roku, chociaż w ostatnim czasie w związku z okresem świątecznym tych okazji było znacznie więcej w ciągu miesiąca chyba cztery razy zdarzało mi się popijać trunki, nigdy jednak nie wypiłem na raz więcej niż poprzedniej nocy. Nie miałem żadnych problemów z kacem, niestrawnością czy wymiotami, więc myślałem, że piję jednak w rozsądnych umiarkowanych ilościach, jednak po tej ostatniej nocy jak się obudziłem, odczuwałem tylko lekkie zawroty głowy a także mały ból w głowie, te objawy po kilku godzinach jednak ustąpiły, ale oprócz tego odczuwam silny ból brzucha pod lewą piersią w okolicach żołądka lub trzustki. Nie wiem czy to jest już zapalenie trzustki i trzeba z tym iść do lekarza czy raczej powinien z tym poczekać i liczyć na to, że ból przejdzie. Oczywiście nie piję już przez co najmniej najbliższy tydzień, jeśli nie dłużej, że się tak wyrażę nie mam już żadnych,, okazji specjalnych" w ciągu następnych kilku miesięcy, więc pewnie odstawie alkohol na dłużej, ale chętnie posłucham także zaleceń jaką mam stosować dietę i etc. Dodam też, że mam 18 lat jestem mężczyzną ważę 70 kg przy 172 cm.

To duże ilości alkoholu, W tak młodym wieku na pewno moga uszkadzać cały organizm, a zwłaszcza mózg i nerwy!! Najlepiej zmienić tryb życia i odstawić alkohol!!! Zdrowa dieta , regularny sen Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu.WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Koniecznya pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog