Częste bóle głowy, pleców i ogólne rozbicie a spożywanie małej ilości wody

Dzień dobry, Ostatnio miałam wykonywane Echo serca, lekarz stwierdził że wszystko ok, ale zwrócił uwagę, że chyba mało piję wody. W sumie to racja, bo piję w ciągu dnia dwie herbaty, jedną kawę, zazwyczaj zjadam zupę, ale bardzo rzadko sięgam po wodę. Czy częste bóle głowy, pleców i ogólne rozbicie to mogą być dolegliwości z tym związane?

Być może również stresy, zbyt długie przesiadywanie w jednej pozycji, np. przed komputerem, długotrwałe wpatrywanie się w ekran, brak ruchu, niedobór słońca, brak tłustych ryb w menu i w związku z tym niedobór witaminy D3.

Witam,

oczywiście - zbyt małe nawodnienie może przyczyniać się do powstania dolegliwości o których Pani wspomina. Zaleca się picie około 2l wody dziennie a z tego co widać Pani po nią prawie wcale nie sięga. Proszę koniecznie to zmienić. Jak nie lubi Pani czystej wody można wrzucić plasterek cytryny, pomarańczy czy listki mięty.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk