Częste wysypki na ciele u dziecka

Witam, mój synek (16msc) ma częste wysypki na ciele. Teraz ma bardzo czerwone, suche placki w zgięciach rączek. Żadne maści, kremy nie pomagaja na dłuższą metę. Synek dostawał również hitaxę oraz maść specjalnie robioną w aptece z hydrokortyzonem. Wysypka po kilku dniach wraca. Pediatra twierdzi że to alergia ale tylko alergolog może stwierdzić na co. Podobno synek jest za mały na testy alergiczne? Czy jest jakiś sposób, by mu pomóc bo bardzo go swędzi i budzi się w nocy drapiąc te miejsca.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na atopowe zapalenie skóry. Zdecydowanie powinna Pani jednak udać się z dzieckiem do specjalisty alergologa, który pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem. Skierowanie do specjalisty uzyska Pani od lekarza pediatry.