Czy antybiotyk sprawia, że tabletki antykoncepcyjne nie działają?

Witam, mam problem, gdyż od niecałego tygodnia zażywałam D*** 3 razy dziennie. Tabletki antykoncepcyjne biorę od 1,5 roku, zawsze o 22.00 (zawsze o tej porze i nigdy nie zapominam). Ostatnio musiałam przesunąć okres i zaczęłam obecny blister bez 7-dniowej przerwy. Kochaliśmy się z moim chłopakiem, tylko z zabezpieczeniem tabletkami, jednak później przeczytałam, że antybiotyk, który mam skończyć brać w poniedziałek (jutro), redukuje działanie tabletek antykoncepcyjnych. Został mi ostatni tydzień brania Y*** przed przerwą 7-dniową. Czy jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży, ponieważ nie stosowaliśmy dodatkowej metody i doszło do wytrysku? Proszę o odpowiedź, gdyż bardzo się denerwuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Stosowany przez Panią antybiotyk osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych, więc jeśli nie stosowali Państwo dodatkowych zabezpieczeń (prezerwatyw), to ciąża jest niestety prawdopodobna. Powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez cały okres antybiotykoterapii + 7 dni regularnego przyjmowania tabletek.

P.S.
Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną!