Czy ból piersi może być spowodowany tabletkami antykoncepcyjnymi?

Od jakiegoś czasu odczuwam ból lewej piersi od zewnętrznej strony - przy dotykaniu. Czy może być to spowodowane lekami antykoncepcyjnymi? Obecnie zażywam C***. Boję się że może być coś poważnego, ale za 2 tygodnie idę do ginekologa.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Ból piersi czasami towarzyszy stosowaniu hormonalnej antykoncepcji. Jest to związane z zatrzymywaniem wody w organizmie. Nie sądzę aby było to coś poważnego, ale skoro ma Pani wizytę za 2 tygodnie, proszę wspomnieć o tym lekarzowi, aby zwrócił na to uwagę.

Pozdrawiam serdecznie