Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę, gdy uprawiało się seks w tygodniu przerwy brania tabletek, a chce się odstawić kolejny blister tabletek?

Mam 17 lat i od 6 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Chciałam je odstawić z powodu powiększającej się masy ciała. Dokończyłam opakowanie i czekałam na miesiączkę, ale dwa dni przed okresem kochałam się z partnerem. Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko zajścia w ciążę, jeżeli nie przyjmę następnego blistra tabletek?
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli współżyła Pani później niż ostatniego dnia zażywania pigułek, to niestety w przypadku odstawienia antykoncepcji hormonalnej istnieje ryzyko ciąży. Lepiej jest, aby w takiej sytuacji zażywała Pani tabletki jeszcze przez jeden cykl.

Pozdrawiam!