Czy krwawienie jest normalne w tej sytuacji?

Witam, mam 23 lata. Od dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne "Slinda" na endometrioze. W ciągu tych dwóch lat, nie miałam okresu, ani plamień. Od dwóch tygodni zaczęłam się odchudzać, ćwiczyć i robię marsz około 10 km dziennie. Na dniach placebo dostałam skąpych plamień z bólem podbrzusza, nie jest on silny. Plamienia trwają już 6 dzień, a jestem dwa dni od placebo i brania tabletek aktywnych. Ważę 126 kg, w dwa tygodnie schudłam 8 kg. Czy pojawienie się miesiączki w tym wypadku jest normalne? Czy to może być spowodowane wysiłkiem fizycznym ? Pozdrawiam
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro pojawienie się plamień zbiegło się w czasie z odchudzaniem i zwiększonym wysiłkiem fizycznym, to bardzo możliwe, że ma to ze sobą związek.

Na cykl miesiączkowy wpływają bowiem różne czynniki, takie jak stres, zmiana sposobu odżywiania lub nadmierna aktywność fizyczna. Jeśli plamienia, o których Pani wspomina będą się utrzymywały, to proszę skonsultować się z ginekologiem, by wykluczył inne przyczyny.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-tabletkach-ovulastan,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/male-plamienie-przy-tabletkach-limetic,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciemnobrazowe-plamienia-a-odchudzanie-sie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.