Czy krwawienie w ostatnim tygodniu przyjmowania pigułek może być spowodowane przez suplementy?

  Witam! Zostały mi tylko 3 tabletki do końca opakowania, ale dziś zaczęłam krwawic. Czy jest to powód do zmartwienia i niezwłocznej wizyty u lekarza? Dodam, ze nie opuściłam żadnej tabletki (brałam je w miarę regularnie tj. wieczorem), same tabletki stosuje ok 12 miesięcy i nigdy nie miałam plamień. Od ostatniego miesiąca (może dwóch) przyjmuję suplementy w postaci cynku - być może to miało jakiś wpływ? Ponadto nie zmieniłam diety a stres może pojawił się okazjonalnie raz czy dwa razy. Proszę o poradę, dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

W takim przypadku może Pani zakończyć wcześniej aktualne opakowanie. I po zachowaniu 7-dniowej przerwy rozpocząć kolejne. Proponuję także unikać suplementów diety, gdyż mogą wpływać one na skuteczność antykoncepcji.