Czy mogę zostać zakwalifikowana do operacji żołądka?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy z moimi parametrami zostałabym zakwalifikowana do przeprowadzenia operacji żołądka. Od lat zmagam się z otyłością, próbowałam odchudzać się na własną rękę, z pomocą dietetyka, Chodakowska i inne cuda. Niestety zawsze waga wraca wraz z utratą chęci. W związku z pracą zmianową (pracuje w szpitalu jako pielegniarka) nie zawsze jestem również w stanie tej diety trzymać przez co mam napady wilczego głodu. Moja waga wynosi 95 kg, mam 164 cm wzrostu. Choruje na PCOS, insulinooporność. W związku z przyjmowaną metforminą 2000 mg doszło do biegunek w wyniku czego hemoglobina jest równa 7,4, sód oraz potas również na pograniczu. Poziomy glikemii na czczo wahają się od 90 do 130 mmol, cukrzyca niepotwierdzona. Proszę o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Dzień dobry,

o kwalifikacji do operacji zdecyduje lekarz po dokładnym wywiadzie. Ja ze swojej strony mogę napisać, że operacja nie jest rozwiązaniem problemu! Czy dzięki operacji nauczy się Pani jeść zdrowo? zmienią się Pani nawyki żywieniowe?

Moim zdaniem powinna Pani być pod opieką dobrego dietetyka a nie uciekać do operacji. Dieta nie może kojarzyć się z głodówką i czymś nieprzyjemnym bo po takim odchudzaniu rzeczywiście tracimy chęci.

Dietetyk powinien nauczyć Panią zdrowo się odżywiać tak aby zostało to do końca życia.

Jeżeli chciałaby Pani jednak podjąć próbę zdrowego odchudzania to zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl