Czy moje nadciśnienie może się cofnąć?

Witam, stwierdzono u mnie nadciśnienie I stopnia (przynajmniej tak lekarz określił) średnio wynosi 150 x 95. Mam nadwagę, a właściwie otyłość i BMI w okolicach 37. Moje pytanie brzmi, ponieważ też dostałem leki od lekarza, ale czy zmniejszenie masy ciała np do BMI 30 spowoduje, że choroba może się cofnąć ? Czy zostanie to już ze mną do końca zycia ?

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że modyfikacja stylu życia, regularna aktywność fizyczna i znaczna redukcja masy ciała korzystnie wpłyną na wartości ciśnienia tętniczego. Jak na razie proszę utrzymać leczenie farmakologiczne zgodne z zaleceniami lekarza prowadzącego.