Czy można wykonać cytologię u dziewicy?

witam, chciałam sie dowiedzieć jeżeli nie miałam wykonanej nigdy cytologi a mam 31 lat (dziewica) były pojedyncze wizyty u ginekologów ale nigdy nie miałam cytologi ani wziernika założonego jedynie co to usg przez odbyt i raz 5 lat temu przez pochwe, moje pytanie czy mogę mieć wykonaną cytologię? Bo byłam u kilku lekarzy i żaden mi jej nie wykonał omijając temat i każąc przyjść jak zacznę współżyć? Czy jest może jakieś inne badanie które mogła bym wykonać np RM i czy mogę otrzymać od doktora przyjmującego na NFZ takie skierowanie? Tym bardziej że od jakiś kilku miesięcy odczuwam ból w podbrzuszu który mnie niepokoi.Proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

W tym wieku powinna mieć Pani wykonaną cytologię. Proszę udać się na wizytę do ginekologa i poprosić o wykonanie badania. Podany przez Panią opis nie stanowi wskazania do rezonansu magnetycznego na NFZ, więc nie sądzę, aby jakiś lekarz takie skierowanie wydał.