Czy można zajść w ciążę przy braniu pigułek?

Witam, mam taki problem. Od 3 lat biorę tabletki. Skończyłam opakowanie w poniedziałek 24.01., okres dostałam w piątek, ale był bardzo skąpy. W niedzielę 30.01 zaczęłam kolejne opakowanie. Dziś we wtorek 1.02 po południu pojawiły się u mnie wymioty (jakieś 2 godziny od zjedzenia posiłku). Zwymiotowałam wszystko i po godzinie, może dwóch, znów czuję się dobrze. Stąd mam pytanie, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przeze mnie? Dodam, że nie pominęłam żadnej tabletki a opóźnienia w zażywaniu to +/- godzina (bardzo rzadko).

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wszystko zależy od czasu jaki upłynął pomiędzy przyjęciem tabletki a wymiotami. Jeżeli było to mniej niż 3h to konieczne jest zażycie dodatkowej tableki. Jeżeli było to więcej niż 3h nie ma potrzeby dodatkowego postępowania. Działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.

Pozdrawiam