Czy okres może się spóźniać przez branie tego antybiotyku?

Witam. Od 6 dni spóźnia mi się okres. Przed poprzednim cyklem brałam antybiotyk i zaraz po zakończeniu go dostałam okres. Czy w związku z tym mój okres się spóźnia? Dodam że w przeszłości po antybiotyku nie miałam przez miesiąc okresu... Z chłopakiem zabezpieczamy się prezerwatywą i nigdy nie kończy we mnie. Dziękuję za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

cykl miesiączkowy może zmieniać się pod wpływem różnych czynników, takich jak silny stres, intensywne ćwiczenia fizyczne, restrykcyjna dieta, przebyte choroby czy leki, które podczas nich przyjmujemy. W związku z powyższym jak najbardziej okres może spóźniać się z powodu antybiotykoterapii, którą Pani odbyła, zwłaszcza jeśli taka sytuacja miała już miejsce w przeszłości.

Skoro prowadzi Pani aktywne życie seksualne, to dla pewności można wykonać test ciążowy. Najprawdopodobniej jednak nie jest Pani w ciąży, skoro stosują Państwo zabezpieczenie w postaci prezerwatywy i nigdy ono nie zawiodło.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-okres-moze-sie-spozniac-przez-branie-antybiotyku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spoznianie-okresu-po-antybiotykoterapii, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-antybiotyku-a-brak-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.