Czy organizm przyzwyczaił się do leków?

witam choruje na wzjg. od 2016 r w marcu postawiono mi diagnoze poł roku temu mialem retroskopie wyszal ok . bralem wczesniej sulfalazyne teraz biore asamax 500,4 na dobe tab. od jkiegos czasu pojawai mi sie krew w stolcu na koniec wyprozninia i na papierze toaletowm czy to organizm sie juz przywyczail na te tabletki czy potrzeba jest wrocenia do sulfy bo mam wrazenie ze sulfa lepiej dzialala chodz na forach ludzie twierdzom innaczej lekrz. mam za miesiac czy to zaostrzenie wprozniam 2 razy 24h

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że bardziej z ta krew może być z hemoroidów. proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Objawy, o których Pan opowiada świadczą o zaostrzeniu choroby. Jedną z najważniejszych informacji, o której powinien wiedzieć pacjent chorujący na nieswoiste zapalenie jelita (WZJG), to charakter przebiegu choroby - wszystkie choroby autoimmunologiczne mają charakter przewlekły, postępujący, z okresami zaostrzeń i remisji, obecnie jest Pan w zaostrzeniu choroby, jeżeli dolegliwości będą się nasilały, wskazana będzie wizyta na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala, gdzie jest prowadzone leczenie. Zarówno lek sulfasalazyna jak i mesalazyna są lekami i modyfikującymi przebieg choroby i stosowane są m. i. w celu łagodzenia objawów. Nie chronią jednak w 100% przed zaostrzeniami choroby, które następują samoistnie lub pod wpływem czynników prowokujących. Nie jest to związane z osłąbieniem działania leków. W tych okresach należy zastosować dodatkowe leczenie np. w postaci wlewek z hydrokortyzonem.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl